OKÇULUKTA SIK SORULAN SORULAR

1.Okçulukta üst kasların güçlü olması gerekir mi?

-Okçuluk sporunda vücudun tüm kaslarının güçlü olması gerekir. Üst vücut kasları yay ile oku en hassas atmak için gereklidir, alt vücut kaslarımız ise bizi yorulmadan ayakta tuttuğu için gereklidir. Kısaca okçuluk sporunda tüm kaslar güçlü ve her zaman zinde olmalıdır.

2.Gözlük kullanmam okçuluk yapmama engel mi?

-Hayır engel değil, hatta yüzde 90 görme engelli olsanızda hedefteki sarıyı görebiliyorsanız okçuluk sporuyla uğraşmanızda bir engel yoktur.

3.İş hayatımdan dolayı sürekli kulüp antrenmanlarına katılamıyorum, evde antrenman yapmam mümkün olabilir mi?

-Mümkün olabilir ama mümkün oldukça kulüp antrenmanlarına katılmanızı öneririz.Çünkü okçuluk tekniğiniz ve okçuluk malzeme ayarlarınız sürekli olarak bir antrenör tarafından kontrol edilmeli.

4.Hafta içi günlerde çalışıyorum sadece pazar günleri boşum, pazar günü okçuluk kulübünüz açık mıdır?

5.Gaziantep Okçuluk Kulübü hafta’nın 7 günü eğitim vermektedir.Pazar günleride eğitimlerimiz vardır.

6.Okçuluk malzemesi satışınız var mı?

-Gaziantep Okçuluk Kulübü olarak uluslar arası tüm okçuluk malzemeleri satış bayisiyiz. Satılan tüm okçuluk ekipmanları 2 yıl garantili olmakla birlikte faturalıdır. Ayrıca bizden alınan malzemelerin tüm ayarları ücretsiz olarak en ince ayrıntısına kadar yapılır ve öyle teslim edilir.

7.Yayımın üst limpi kırıldı, tamiri mümkün müdür?

-Maalesef limplerin tamiri mümkün değildir. Ancak her türlü okçuluk malzemesi üretici firma tarafından garantilidir. Lütfen malzemeyi aldığınız bayiyle görüşün.

8.Rotlarıma ağırlık eklemek istiyorum ancak kaç tane eklemem gerekir?

-Bu tamamen sporcuya bağlı bir durumdur. Deneme yanılma yöntemiyle belirlenebilir. Ancak yayı çektiğiniz zaman, yay sağ-sol, yukarı-aşağı ya da daire çizmiyorsa ağırlık dengeniz iyidir demektir.

9.Her okçuluk antrenmanı sonrasında parmak boğumlarında ağrı olmaktadır, buna nasıl çözüm bulabilirim?

-Kesinlikle parmaklık size uygun değil deriz. Parmaklığınızı değiştirin ve kaliteli bir marka alın. Fivics ya da ksl gibi markaları tercih etmenizi öneririz. Parmaklarınızdaki ağrıyı dindirmek içinse zeytin yağı içerisinde parmak uçlarınıza 10 dakika masaj yapınız.

10. Okçulukta baskın gözümü nasıl bulurum?

-Bu konuyla ilgili daha önce yazdığımız makaleyi inceleyip detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://www.gaziantepokculukkulubu.com/blogoku/okculukta-baskin-goz-932

Diğer İçerikler

0 Yorum

Yorum Yap