Okçuların Neden Kişisel Okçuluk Malzemesi Olmalı?

Gaziantep Okçuluk Kulübü olarak okçuluk kursu vermeye başladığımız günden beri her zaman sistemli, disiplinli bir anlayışla antrenman yaptırdık. Okçuluk kursumuza başlayan bir sporcu hiç bir zaman ilk etapta okçuluk malzemesi almaz.Bunun sebebi öncelikle teknik öğrenmesidir.Teknik seviyesi belirli bir duruma gelen okçularımız profesyonel antrenörlerimiz eşliğinde gerekli ölçümleri yapılır ve bunun sonucunda kullanacağı yayın türü ve ölçüleri ortaya çıkar.

Bir okçunun okçuluk malzemesi olması demek tüm ayarların artık kişisel olarak yapılacağı anlamına gelir.Kişisel yapılan ayarlar sporcunun üst seviyede antrenman yapmasıyla birlikte zamandan tasarruf sağlar.Okçuluk malzemesi ilk alındığı zamanda sporcuyla bir uyum içinde olabilmesi için 2 ila 6 ay arasında zaman gerektirir.

Bir sporcunun okçuluk malzemesi olması demek belirli güvenlik kurallarını ihlal etmemek koşuluyla her ortamda rahatça antrenman yapabilmesi demek olur. 

Okçuluk malzemesi konusunda sporcu her zaman antrenörüyle birlikte çalışmalıdır.Bireysel olarak internetten alınan okçuluk malzemesi çoğu zaman yanlış olmakla birlikte ciddi bir maliyet kaybına sebep olmaktadır.

Gaziantep okçuluk kulübü olarak okçuluk malzemesi satışı bayiliğini yıllardır profesyonel ve hatasız şekilde yapmanın mutluluğu içindeyiz.Gaziantep okçuluk kulübü sporcusu olsun ya da olmasın bundan sonraki yıllardada daha fazla sporcunun doğru okçuluk ekipmanına ulaşabilmesi için gereken tüm desteği herkese  ücretsi vereceğiz.

Diğer İçerikler

1 Yorum

Yorum Yap