OK ATMA OYUNLARI (OKÇU OYUNLARI)

Gaziantep okçuluk kulübü olarak diyoruz ki; oyun her insanın hayatında çocukluk döneminde başlar yaşamının sonuna kadar devam eder.Ancak her bireyin oyun isteği birbirinden farklılaşır, kısaca özelleşir.Birisi futbol oyunu severken diğeri basketbol  bir diğeri ok atma oyunu sever.

Çocuklar İçin Ok Atma Oyunları

Ok atma oyunları özellikle çocuklar için okçuluğu tanıtmadaki somut bir aracıdır. Bu okçuluk kursu veren kulüpler içinde en ekonomik ve en üst düzeyde verim veren bir yöntemdir. Çocuklar okçuluğa ok atma oyunları aracılığıyla zihinsel olarak başlar, oyun aracılığıyla bu sporu tanır, kurallarını öğrenir ve böylelikle profesyonel okçuluğa giden yolda ilk kapılar açılmaya başlar.Ok atma oyunları gerçek bir yarışmada olduğu gibi bilgisayar üzerinde de bir rakiple oynanabilir.

Ok Atma Oyunları Zihni Dinlendirir

Ok atma oyunları karmaşık bir yapı bulundurmayıp sade bir yapısı olması sebebiyle zihni dinlendirir, hiperaktivite tedavisine destek verir,odaklanma ve dikkat sorununun çözümüne katkıda bulunur.

Ok atma oyunu diğer adıyla okçu oyunları günümüzde dünyanın dört bir tarafında, farklı dillerde popüler bir oyundur. Ok atma oyunlarını popüler yapan etken ise; kişinin oyunda rekabet ettiği kişinin yine kendisi olmasıdır.Bir oyun olarak başlayan okçu oyunları bireyi sürekli zihinsel olarak antrenman yaptırır.Profesyonel anlamda okçuluk sporuyla uğraşan sporcuların dahi ok atma oyunu oynadıkları herkes tarafından açıkça bilinir.Çünkü bu oyunlar ince motor becerilerinin gelişiminde zihinsel bir destek sunmaktadır.

Gaziantep Okçuluk Kulübü olarak sizler için seçtiğimiz ok atma oyunlarını web sitemizden online oynayabilirsiniz.İyi oyunlar dileriz.

 

Mehmet Turgut KARACAN
Gaziantep Okçuluk Kulübü

      0507 384 8287

Diğer İçerikler

0 Yorum

Yorum Yap